E-Posta Bak    Üyelik Formu |  Parolamı Unuttum     Kullanıcı Adı :     Şifre :

Konurlu Haber  | Konurlu Köyü  | Ekonomik Durum  | Tarihçe  | Kültür  | Konurlu Yemekleri  | Coğrafya  | İklim  | Nüfus  |
      Sarikaya Haber
 Yazilari Küçült Yazilari Büyült
26.10.2009
Mobesa Kamera Kurulması İçin İlk Adım Atıldı
Sakaya Kaymakamı Yaşar DÖNMEZ Sarıkayalı Esnafları Mehmetoğulları Otelde toplayarak akşam yemeği verdi.
Sakaya Kaymakamı Yaşar DÖNMEZ  Sarıkayalı Esnafları Mehmetoğulları Otelde toplayarak akşam yemeği verdi.

            Sakaya Kaymakamı Yaşar DÖNMEZ  Sarıkayalı Esnafları Mehmetoğulları Otelde toplayarak akşam yemeği verdi.

            Yemeğin ardından ilçe gelişimi vizyonu ve Mobese Kamera sistemi hakkında konuşmalar yapıldı. İlk Konuşmayı Sarıkaya Kaymakamı Yaşar DÖNMEZ yaptı. Dönmez yaptığı konuşmada hemşehricilikten bahsederek şunları söyledi. Her kes ilçesindeki esnaftan alış veriş yaparsa o ilçe gelişir. Bizde Sarıkaya Esnafından alış veriş yapmalıyız. Biz Sarıkaya esnafından alış veriş yapmazsak esnaf kâr etmek için malı pahalı satıyor eğer sürümü çok olursa malın fiyatı da düşer dedi. “ hemşehricilik ruhunu benimsemek gerektiğini belirten DÖNMEZ eğer siz bu ilçeye burada neye yaşıyoruz lanet olsun kötü bir ilçe diye gittiğiniz yerde reklam ederseniz bu ilçeye kimse gelmez ve Sarıkaya geriler ama hemşehricilik yapar kaplıcasını över alışverişini burada yaparsan o zaman ilçe gelişir. Yakında Milletvekilimizin Yaptıracağı Yüksek Okulun temeli atılacak Kasım ayında. Bu ne demek Sarıkaya’nın kaderinin değiştiği an demektir. Rehabilitasyon Yüksek okulu ilçede açılıp öğrenci almaya başlayınca ilçenin ekonomisi kışında işleyecek yazın Almancıları tutup kaçırmazsak kışında öğrenci, bürokrasiyi de ilçe dışına çıkarmazsak o zaman ilçemiz daha da gelişir esnafı güçlenir. Dedi.

            Dönmez sözlerini şöyle sürdürdü “ilçemizde bir festival olsa mesela temmuz ayının ortasında kaplıca festivali. Cuma günü açılış olsa gece şarkılı türkülü tanınmış sanatçılar gelse Cumartesi yarışmalar yapılsa çeşitli etkinlikler yapılsa, Pazar günü de ilçe halkından  dışarı gitmiş iş adamı siyasetçi yüksek bürokrat hepsi toplansa ilçe için ne yapabilir diye tartışıp her yıl büyük bir yatırım gelse ne güzel olur değil mi?”dedi.

                        Özetle hemşehricilik ruhunu oturtmak gerekir.  Konumuza geçecek olursak ilçemiz gelişme aşamasında başı çeken ilçeler arasında,duble yolumuz yüksek oklumuz yapılacak, duble yol bitecek.  Bu gelişmeler olunca ne olacak ilçeye öğrenci gelecek bazılarının ailesi gelecek kayıt esnasında ilçe dolup taşacak oteller işlemeye başlayacak, lokantalar artacak, bunun getireceği değişik iş sahaları olacak. Dışarıdan göç almaya başlayacak ilçemiz. Bizde bu kültürel ekonomik değişime ayak uydurmamız gerekecek. Şimdiden hazırlanmamız gerekecek. Bunun içinde ilçemiz için Mobese kamera sistemi döşenecek bu şart mı? şart deği.l Ama güvenlik için ihtiyaç. Daha sağlıklı bir güvenlik olacak. Bunu devlet yapabilir mi? Yapar ama 75 yıl sonra ne yapmak lazım, esnafların katkısı ile, lazım gelen paranın %75 ‘i esnaf kalan kısmı devlet yolu ile olabilir. Biz bu işi reklam için değil güvenlik için yapacağız. Yapınca ihtiyaç olanı yapmak gerek göstermelik bir şey değil. Şimdi ben Esnaflara fazla yüklenmek istemiyorum. Esnafın durumu zaten kötü esnaf ne yapsın. Cami yardımı için gelene mi yardım etsin her Çarşamba Adana’dan gelen üç kağıtçı dilenciye mi versin onlarda şaşırdı. Biz buraya illaki mobese yapmak için toplanmadık. Sizden fikir alalım eğer istiyorsanız bu işe girişelim dedik.  Birazdan konuşuruz tartışırız hesabımızı yaparız eğer olursa yaparız olmazsa yapmayız. Parça parçada yapabiliriz. İlçemizde bir dernek var biz bu derneği işletip mobeseyi yaptırırız derneğinde parası var Ticaret odasından gelen 5 bin lirası var.”diyerek.

            “Bizim gibi bürokratlar bu ilçeye gelince bazıları beğenmez ama zaman geçince alışır sever ve keşke hiç gitmesem der. Ben bu ilçeyi çok seviyorum hiç bir şeyi yoksa bile mis gibi havası var Türkiye ortalaması üstünde iyi kaliteli insanı var. Kaplıcası var. Bu yüzden ilçemize sahip çıkıp daha fazla geliştirmek gerek biz bizden sonra gelecek nesillere daha kaliteli daha modern bir sarıkaya bırakmalıyız. Mobese konusuna gelecek olursa ilçemiz için hayırlısı ise olsun değil ise olmasın. Olsa da olur olmasa da olur siz karar vereceksiniz”dedi ve sözlerini tamamladı.

            Belediye Başkanı Ali Osman ERBİR ise yaptığı konuşmada “ değerli Kaymakamımız ilçemiz adına çok güzel konulara değindi bunun üzerine bize söz kalmadı. Ben Mobese hakkında konuşacağım. Değerli esnaf kardeşlerimiz mobese’nin yapılmasına siz karar vereceksiniz. Elbette bu konuyu birazdan tartışacağız ama bu teknoloji çağında bu sistemin ilçemize yapılmasını ben destekliyor ve istiyorum Sarıkaya Belediyesi olarak üzerimize ne düşüyorsa kabulüm destek olacağım”dedi.

 

            Emniyet Amiri Hasan UĞURAL ise yaptığı konuşmada “ bu gün burada toplanmamızın amacı ilçemiz güvenliği açısından,son derece gerekli olan mobese sistemini sizlere anlatacağız. Mobese sistemi suçu ve suçluyu caydırmak amacı ile kullanılır. İlçemiz geçiş güzergahında olduğundan ilçemize artı ve eksileri vardır. Mobese plaka takip sistemi ile ilçemizden geçen her hangi bir çalıntı aranan aracı hemen tanımlayıp ilçemize zarar vermeden yakalamamızı sağlar suçluları tanıyıp yakalamamızı sağlar. Bunun gibi birçok yararları vardır okul önlerinde kurulacak bir kamera sistemi ile suçluyu veya şüpheliyi suçu işlemeden önce yakalayıp olayı engellememize yardımcı olur. diyerek mobesenin yaraları hakkında bilgi verdi. Daha sonra Baş Komiser Mustafa YAĞMUR mobese’nin kullanım amacını ve maliyetine ilişkin bir konuşma yaptı.

        Ortalama 200 ila 250 bin liraya mal olacağını bildirdi. Konuşmalar bittikten sonra söz alan Mehmet EROĞLU Mobese yapımı için Milletvekilimiz Abdülkadir AKGÜL’ün 50.000 TL yardım yapacağını , İl Genel Meclisi üyesi Duran YILDIRIM’ın ise il özel idaresinden 50.000 TL verdireceğini söyleyerek Sarıkaya Sarraflar derneğinden de 1 tl söz verdi. Söz alan esnaflar kalan parayı da kendileri üstlenerek mobese’nin yaptırılmasını istediler. Mobese bu sözlerden sonra bahar ayında yapılmaya başlanacak. İlçemize hayırlı uğurlu olsun.

 

 

 
Bu Haberi Yazdır     |   Okunma : 201876   |   Tavsiye Et   |   Habere Yorum Ekle   |   Haber : sarikaya belediyesi     

 
 BU HABER İÇİN YAPILMIŞ OLAN YORUMLAR    (Toplam Yorum : 0 ) TÜM YORUMLAR

Bu Haber İçin Henüz Yorum Yapılmamış !

 
 Sarikaya Haber ... DİĞER BAŞLIKLAR   26.10.2009
    Bu Seçim Bir İstiklal Mücadelesi Olacak        
    “ŞEHİR GEÇİŞİ”TAMAM        
    VALİ ŞENTÜRK:MTA’NIN ÖN RAPORUNU AÇIKLADI        
    EMNİYET AMİRLİĞİ, MÜDÜRLÜK OLDU,BİNA YOK, MÜDÜRLÜĞE DÖNÜŞEMEDİ!        
    MEZBAHANE GÖZ DOLDURDU        
    YÜKSEK OKUL İHALESİNE KATILAN OLMADI        
    Sarıkaya'da eğitime sondaj!        
    KRİZ OKUL TAKIMLARINI ETKİLİYOR        
    ROMA HAMAMI DÜNYA MİRASI        
    İstanbul'dan Sarıkaya'ya Kitap Bağışı        
    Çukurlar Arttı        
    SARIKAYA SÜRÜCÜ KURSU ÖĞRETMENİ GEÇİRDİĞİ TRAFİK KAZASINDA HAYATINI KAYBETTİ        
    SARIKAYA POLİSİNDEN SAHTE PARA OPERASYONU : 85 ADET SAHTE 100 LİRALAR ELE GEÇİRİLDİ        
    Sarıkaya'da futbol sahası zemininin sentetik çim yapılması çalışmalarına kurban kesilerek başlandı.        
    SARIKAYA'DA EŞİNE ZOR RASTLANAN KORKUNÇ CİNAYET        
    YOZGAT'TA İNTERNET HIZLA YAYGINLAŞIYOR        
    Acil Şifalar Hulusi Karaca        
    Sarıkaya Belediye Spor Taraftar Desteğini Bekliyor        
    Amacımız PKK'yı Bitirmek        
    Yüksekokul Görev Sürem İçinde Yapılacak        
    2 Etap Toki Müracaatları Başladı        
    Mobesa Kamera Kurulması İçin İlk Adım Atıldı        
    Trafik canavarı olmaya kıl payı!        
    Baz istasyonlarını kaldıracağım        
    Şehit Aileleri İftar Yemeğinde Buluştu        
    Şeker Pancarı alımları başladı        
    KOLSUZ RESSAMDAN RESİM SERGİSİ        
    ERBİR´DEN "BANA KÖSTEK DEĞİL, DESTEK OLUN" ÇAĞRISI        
    OFSPOR YOZGAT’I UĞURLADI. 3-1        
    İçki masasında silahlar ateşlendi: 1 ölü        
  Geri Dön        Bu Kategoride Toplam 54 Adet Haber Var.
Sayfa :   [1] 2
 Sarikaya & Yozgat

    Yozgat Genel Konum
    Yozgat Ekonomi Yapisi
    Yozgat Tarihi Konu
    Yozgat in Gacmisi
    Acil Telefon Numaraları Listesi
 
 Son Yorumlar

  

 
 Duyurular


 

  Dönüşümlü Anket

Sitemiz Guzelmi ?

Evet Çok Güzel Olmuş  [38]
Güzel İdare Eder işte  [5]
Biraz Çalışmanız Lazım  [32]

  

Durum 
14001601 gösterildi,  75 Oy Kullanıldı
 
   Yazar-Editör

Editör Girişi
Yazar Girişi

 
 Diger Linkler

 
   Makaleler
    Yazarlarimiz
    Ziy.Defteri Yaz 
 
  Ziy.Defteri Oku
    Üye-İstatistik
    Sitene İçerik Ekle

 
  Sayac

 Gönül Bahçesi

Hz.insan ve Çile.
 Murat Altun

 Hamsi Göz

TES AÇIKLAMASI
 Halil Bayram

 Havik (Atmaca)

Oruç tutmak faydalıdır
 Orhan Gazi Atmaca

 Hacı Dursun Efendı

BERÂET GECESİ
 Dursun Atmaca

 Mercek

SARIKAYADA SEÇİM
 Bülent Akdoğan

 Duygular Dillensin Diye

istemem
 Ali Rıza Malkoç

 Yaşam

BU NE YAHU
 Bayram Atalan

 Usda

Tanisalim
 İsmail Atalan

 Sende Yaz

BİTANECİK OĞLUM… Yazan FE
 Serbest Kürsü
http://www.konurlu.com  Tüm Hakları Saklıdır ©2004-2008 webmaster@konurlu.com
Açılış Sayfanız Yapın    /    Sık Kullanılanlara Ekleyin    /    Bu Siteyi Tavsiye Edin