E-Posta Bak    Üyelik Formu |  Parolamı Unuttum     Kullanıcı Adı :     Şifre :

Konurlu Haber  | Konurlu Köyü  | Ekonomik Durum  | Tarihçe  | Kültür  | Konurlu Yemekleri  | Coğrafya  | İklim  | Nüfus  |
      Sarikaya Haber
 Yazilari Küçült Yazilari Büyült
3.12.2009
Yüksekokul Görev Sürem İçinde Yapılacak
AK Parti ilçe teşkilatı tarafından bayramın ikincisi günü  düzenlenen bayramlaşma töreninde Milletvekili Abdulkadir Akgül “Yüksekokulun ertelenmesi söz konusu değil,Yüksekokul şu veya bu şekilde  ne olursa olsun Yozgat'ın bana verdiği Milletvekilliği süresi içerisinde  bitecek, açılışını yapmam lazım”dedi  

            AK Parti Sarıkaya İlçe teşkilatının bayramın ikinci günü ilçe binasında düzenlediği bayramlaşmaya AK Parti Milletvekili Abdulkadir Akgül,Belediye Başkanı Ali Osman Erbir,İl Başkanı Yusuf Başer,İlçe Başkanı Mahmut Pusmaz , yönetim kurulu üyeleri,Belediye Meclis üyeleri,İl Genel Meclis Üyesi Duran Yıldırım,muhtarlar ve partililer katıldı.

AK Parti Sarıkaya İlçe teşkilatının düzenlediği Bayramlaşma proğramında ilk konuşmayı Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanı Yuşuf Başer yaptı. AK Parti Yozgat il Başkanı Yusuf Başer yaptığı konuşmasında  “Bayramlar dini ve milli hislerimizi coşturan akrabalık bağlarını kuvvetlendiren,komşuluk ilişkilerini yeniliyen,toplumsal hayatı canlandıran bir gönül medeniyeti olan İslamın yoksulu gözetme,yetimi sevindirme,muhtaçla paylaşma gibi yüce değerleri yaşatan bir gündür. Yardımlaşmanın dayanışmanın sembolü olan kurban bayramının AK Parti camiasına sevgi,barış ve huzur getirsin bayram  sevgisi ile coşmamıza vesile olsun diyor bayramınızın mübarek olmasını nice bayramlarda birlikte buluşmayı arzu ediyorum”dedi.

            “AK PARTİ İLE ÜLKEMİZ ÇAĞ ATLADI”

            Başer “Milletçe sahip olduğumuz sevgi ve dayanışmayı Sarıkaya'nın tüm fertlerine ulaştıralım, Ülkemizde hakim kılalım. Ülkemiz insanının bugün daha çok sevgiye,kardeşliğe arkadaşlığa ihtiyacı var. Yoksulluk ve şiddet hem ülkemizi hem de dünya insanlarını tehdit ediyor biz elbirliği ile AK Parti olarak sevgiyi ve kardeşliği ülkemize hakim kılalım bizim arzumuz bu. AK Partinin lideri sayın Recep Tayip Erdoğan ve arkadaşları toplumları kaynaştıracak ülkeler arasındaki mesafeleri kaldıracak bir kutlu yolculuğuna çıktı amacı ülkemiz insanının maddi gelişmesi manen yücelmesi ülkemizin bölgesinde kadir bir ülke olmasını arzu etmesinden kaynaklanmıştır. AK Parti kurulduğu  andan itibaren de  Eğitim olsun Sosyal Güvenlik sistemi olsun,hastaneler olsun ulaşımda olsun adeta çağ atladı”dedi.

            “KORKULARLA ÜLKE İNŞA EDİLEMEZ”

            AK Parti şuna inanıyor korkularla, lehimlerle  ülke inşa edilemez. Eğer öyle olmuş olsaydı,geçmiş dönemde  Alpaslan korksaydı Malazgirt olmazdı.Fatih korksaydı İstanbul fetih olmazdı,Mustafa Kemal Atatürk korksaydı Türkiye Cumhuriyeti kurulmazdı.AK Parti muhtıralara rağmen çetelere rağmen  kopmuş olsaydı AK Partinin 7-8 yıllık iktidarı devam  edemezdi. Ama Recep Tayip Erdoğan ve arkadaşları canla başla çalışıyorlar,teşkilat olarakta bizlerin görevi bu ülkesi için fedakarlık eden her türlü tehditlere rağmen  çeteleşmeye rağmen,ülkesini sevdiği için, vatanını sevdiği için canla başla çalışan arkadaşlarına yardımcı olmak gerekiyor diye düşünüyorum”

            “10 KİŞİ İLE İL DANIŞMA

TOPLANTISI OLMAZ”

            Geçtiğimiz günlerde il danışma toplantısı yaptık, İl başkanı olarak çok üzüldüm,Yozgat'ta aldığımız yüksek oya rağmen  Bakanlarımızın milletvekillerimizin katıldığı danışma toplantısı istediğimiz sayıda gerçekleşmedi 10 tane arkadaşla il danışma toplantısı olmaz”dedi.

            Bayramlaşmaya katılan Milletvekili Abdulkadir Akgül  ise konuşmasında Sarıkaya Gazetesi Yazı işleri Müdürü Birol Ünal'ın Yüksekokul'un  Ertelenmesi doğrumu sorusu üzerine şunları söyledi.

            “MİLLETVEKLLİĞİM SÜRESİ İÇİNDE YÜKSEKOKUL BİTECEK”

            Akgül“Yüksekokulun ertelenmesi söz konusu değil,Yüksekokul şu veya bu şekilde  ne olursa olsun Yozgat'ın bana verdiği Milletvekilliği süresi içerisinde  bitecek, açılışını yapmam lazım”dedi. Akgül “Bu konuyu belediye Başkanı ve Kaymakam ile sürekli görüşüyoruz, bu konuda her şey hazır. Benim  elimde olan gün değil,Alt yapı ne zaman hazırsa  bana o gün söyleyecekler benim yapacağım tek şey   yanıma iki bakan alıp Sarıkaya'ya gelip temel atmak.Belediye Başkanından  şu gün olsun bu gün olsun diye olur bekliyorum,Bizim temel atmamamız için hiçbir sebebimiz yok her şeyimiz hazır sadece doğru günü bekliyoruz. Şu anda proje hazır  sıcak bir günde temel atılacak. Okulla ilgili hiçbir problemimiz yok, doğru günü doğru zamanı bekliyoruz. Ama ne olursa olsun benim milletvekilliğim dönemim içerisinde okul bitmiş olacak”dedi.

            AKGÜL,Sarıkaya Belediye Başkanına övgü dolu sözler söyledi.

            Sarıkaya'daki  yapılan  üst ve alt yapı çalışmalarının  oldukça dikkat çektiğini belirten Akgül “Yollar güzelleşiyor, yollar çok güzel olmuş tebrik ediyorum “dedi. Başkan Erbir ise “Bizim çalışmalarımız seçimden seçime değil,birinci dönem hep kanalizasyon ve yer altına çalıştık artık yer üstüne çıktık”dedi.

            AKGÜL “Bölünmüş yol çalışmalarının  çok hızlı bir şekilde ilerlediğini belirterek Sarıkaya'nın giriş ve çıkışına kadar olan bölümünde mutlaka yapılması gerektiğini kaydetti.

            BAŞKAN ERBİR “ERTELEMEYİ

 BİZ TEKLİF ETTİK”

            Belediye Başkanı Ali Osman Erbir ise konuşmasında “Yüksekokul'un temeli ile ilgili sayın milletvekilimiz Allah razı olsun bu konuda kendileri bizzat takip ediyor en son yapılan toplantıda da ihtimalen  bir ay içerisinde atabiliriz demişti ama biz kendisi ile istişare içerisinde Kaymakam beyle birlikte bu işi üstlendik götüreceğiz fakat biz kış sezonunun  gelmesinden dolayı temel atma  törenimizin çok şaşalı olmasını arzu ediyoruz, buraya  sayın bakanlarımız gelecek mevsim olarak kış mevsimindeyiz yani bu temel atacağımız  günde çok kötü gün olabilir  biz istiyoruz ki baharda Nisan sonunda  bu bizim düşüncemiz Kaymakam beyle oturduk istişare ettik bu istişaremizi sayın milletvekilimize ilettik o da uygun gördü bu teklif bizden geldi. Güzel bahar havasında çok şaşalı bir şekilde geniş çaplı bir davetle  bu temeli atalım. İnşallah ondan sonrada  hızlı bir şekilde temelimize devam edelim  şimdi temeli atsak kış sezonu geldi zaten duracak”dedi.                                                    

Başkan Erbir “Bu kış döneminde Dernek  faaliyete geçirilecek derneğin hesabına sayın vekilimiz her defasında söylediği  kendi desteği ile yatıracağı parayı hesaba geçtiğinde basın mensuplarına da haber vereceğiz bu şekilde kamuoyuda duyacak”dedi.

            “TALEP DOSYALARIMIZI

 BAKANLARA İLETTİK”

            “Diğer bir konuda  Bölünmüş yol çalışmaları proğramda olmamasına rağmen tamamen sayın milletvekilimizin özel gayretleri ile proğram dışı başlandı ve bitirilmek üzere inşallah 2010 yılında da bu bitirilecek şehir geçişi konusunu ise her ortamda bu konuyu ilgililere iletiyoruz.  AK Partinin Kızılcahamam kampında Sarıkaya'nın taleplerini içeren dosyayı milletvekillerimiz kanalıyla bakanlarımıza  verdik, bu dosyamızda ilçemiz adına teklif ettiğimiz 6 kilometrelik şehir geçişi yapımı,Doğalgaz (2010 yılı içerisinde yatırım proğramına alınması) Enerji nakil hatları ile ilgili proje taleplerimiz oldu. Bu konular sayın vekillerimiz kanalıyla bakanlarımıza iletildi. Bizlerde takipçisi olacağız”dedi.

            DURAN YILDIRIM“2010

DAHA İYİ OLACAK”

            AK Parti il genel meclis üyesi Duran Yıldırım ise  konuşmasında  yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Sarıkaya'nın  tamamında birinci kat asfalt çalışmaları tamamlandı.2.kat asfalt çalışmasına ağırlık veriyoruz ama bu sene fazla yapılmadı. Nasip olursa 2010 yılında Sarıkaya'nın tamamını daha iyi şekilde  yapacağız. İçme suyu problemi olan köyümüz kalmadı,Eğitimde  büyük bir aşama kaydedildi. Üç ay içerisinde  Merkez dahil her okulumuzun bakım ve onarımları yapıldı.okullarımıza Kalorifer,Kapı,pencere,fotokopi makinası,yazıcı gibi araç gereçler alındı. 2010 yılı il özel idaresi imkanları dahilinde  bütçemizi oluşturduk.Sarıkaya'nın önceliklerine göre yol,su,kanalizasyon proğramlarımızı yaptık, nasip olursa KÖYDES'den gelecek kaynakta artı bir ilave olacak. Geçtiğimiz yıllara göre KÖYDES'ten  daha fazla kaynak geleceğini tahmin  ediyorum  bununla yollara daha fazla ağırlık vereceğiz,önümüzdeki dönem  kısmet olursa 7 köyümüzü kanalizasyona  kavuşturduk 10 köyümüze de kanalizasyon yapmayı hedefliyoruz onu da yapacağız”dedi.

            Yıldırım “İl Genel Meclis üyeliği dönemim içerisinde Sarıkaya'nın 56 köyünün kanalizasyonunun bitirilmesini hedefliyoruz”diye konuştu.

 

 
Bu Haberi Yazdır     |   Okunma : 181952   |   Tavsiye Et   |   Habere Yorum Ekle   |   Haber : sarikaya gazetesi     

 
 BU HABER İÇİN YAPILMIŞ OLAN YORUMLAR    (Toplam Yorum : 0 ) TÜM YORUMLAR

Bu Haber İçin Henüz Yorum Yapılmamış !

 
 Sarikaya Haber ... DİĞER BAŞLIKLAR   3.12.2009
    Bu Seçim Bir İstiklal Mücadelesi Olacak        
    “ŞEHİR GEÇİŞİ”TAMAM        
    VALİ ŞENTÜRK:MTA’NIN ÖN RAPORUNU AÇIKLADI        
    EMNİYET AMİRLİĞİ, MÜDÜRLÜK OLDU,BİNA YOK, MÜDÜRLÜĞE DÖNÜŞEMEDİ!        
    MEZBAHANE GÖZ DOLDURDU        
    YÜKSEK OKUL İHALESİNE KATILAN OLMADI        
    Sarıkaya'da eğitime sondaj!        
    KRİZ OKUL TAKIMLARINI ETKİLİYOR        
    ROMA HAMAMI DÜNYA MİRASI        
    İstanbul'dan Sarıkaya'ya Kitap Bağışı        
    Çukurlar Arttı        
    SARIKAYA SÜRÜCÜ KURSU ÖĞRETMENİ GEÇİRDİĞİ TRAFİK KAZASINDA HAYATINI KAYBETTİ        
    SARIKAYA POLİSİNDEN SAHTE PARA OPERASYONU : 85 ADET SAHTE 100 LİRALAR ELE GEÇİRİLDİ        
    Sarıkaya'da futbol sahası zemininin sentetik çim yapılması çalışmalarına kurban kesilerek başlandı.        
    SARIKAYA'DA EŞİNE ZOR RASTLANAN KORKUNÇ CİNAYET        
    YOZGAT'TA İNTERNET HIZLA YAYGINLAŞIYOR        
    Acil Şifalar Hulusi Karaca        
    Sarıkaya Belediye Spor Taraftar Desteğini Bekliyor        
    Amacımız PKK'yı Bitirmek        
    Yüksekokul Görev Sürem İçinde Yapılacak        
    2 Etap Toki Müracaatları Başladı        
    Mobesa Kamera Kurulması İçin İlk Adım Atıldı        
    Trafik canavarı olmaya kıl payı!        
    Baz istasyonlarını kaldıracağım        
    Şehit Aileleri İftar Yemeğinde Buluştu        
    Şeker Pancarı alımları başladı        
    KOLSUZ RESSAMDAN RESİM SERGİSİ        
    ERBİR´DEN "BANA KÖSTEK DEĞİL, DESTEK OLUN" ÇAĞRISI        
    OFSPOR YOZGAT’I UĞURLADI. 3-1        
    İçki masasında silahlar ateşlendi: 1 ölü        
  Geri Dön        Bu Kategoride Toplam 54 Adet Haber Var.
Sayfa :   [1] 2
 Sarikaya & Yozgat

    Yozgat Genel Konum
    Yozgat Ekonomi Yapisi
    Yozgat Tarihi Konu
    Yozgat in Gacmisi
    Acil Telefon Numaraları Listesi
 
 Son Yorumlar

  

 
 Duyurular


 

  Dönüşümlü Anket

Sitemiz Guzelmi ?

Evet Çok Güzel Olmuş  [38]
Güzel İdare Eder işte  [5]
Biraz Çalışmanız Lazım  [32]

  

Durum 
14155086 gösterildi,  75 Oy Kullanıldı
 
   Yazar-Editör

Editör Girişi
Yazar Girişi

 
 Diger Linkler

 
   Makaleler
    Yazarlarimiz
    Ziy.Defteri Yaz 
 
  Ziy.Defteri Oku
    Üye-İstatistik
    Sitene İçerik Ekle

 
  Sayac

 Gönül Bahçesi

Hz.insan ve Çile.
 Murat Altun

 Hamsi Göz

TES AÇIKLAMASI
 Halil Bayram

 Havik (Atmaca)

Oruç tutmak faydalıdır
 Orhan Gazi Atmaca

 Hacı Dursun Efendı

BERÂET GECESİ
 Dursun Atmaca

 Mercek

SARIKAYADA SEÇİM
 Bülent Akdoğan

 Duygular Dillensin Diye

istemem
 Ali Rıza Malkoç

 Yaşam

BU NE YAHU
 Bayram Atalan

 Usda

Tanisalim
 İsmail Atalan

 Sende Yaz

BİTANECİK OĞLUM… Yazan FE
 Serbest Kürsü
http://www.konurlu.com  Tüm Hakları Saklıdır ©2004-2008 webmaster@konurlu.com
Açılış Sayfanız Yapın    /    Sık Kullanılanlara Ekleyin    /    Bu Siteyi Tavsiye Edin