E-Posta Bak    Üyelik Formu |  Parolamı Unuttum     Kullanıcı Adı :     Şifre :

Konurlu Haber  | Konurlu Köyü  | Ekonomik Durum  | Tarihçe  | Kültür  | Konurlu Yemekleri  | Coğrafya  | İklim  | Nüfus  |
      Genel Haber
 Yazilari Küçült Yazilari Büyült
30.03.2010
“2 MİLYON MÜSLÜMAN ÖLDÜRÜLDܔ
ABD eski Başkanı Reagan’ın danışmanı Fein: “Beyaz Saray araştırma yaptı, Ermenilerin 2 milyon Müslüman Osmanlı’yı katlettiği ortaya çıktı. Ermeniler, kendi arşivlerini açmıyor, çünkü bu gerçeğin ortaya çıkmasını istemiyor…” dedi.

ABD Başkanı Ronald Reagan’ın hukuk danışmanlığını yapan Bruce Fein, sözde Ermeni soykırımı iddialarını değerlendirdi. Ermenilerin bu iddialarının son derece asılsız olduğunu belirten Fein, Reagan’ın başkan olduğu 1981′de bu konunun Beyaz Saray tarafından araştırıldığını ve iddiaların asılsız olduğunun belgelendiğini söyledi. İşte sözde Ermeni soykırımı konusunda Fein’in açıklamaları:

“Osmanlı İmparatorluğu’nun azınlıklara karşı “müthiş” sayılabilecek bir özen gösterdiği gerçeğini unutmamak gerekir. Azınlıklar, kendi dini özgürlüklerini ve hayatlarını son derece rahat bir şekilde sürdürdü.

Ermeni terör çeteleri I. Dünya Savaşı sırasında Fransa ve Rusya ile birlikte Osmanlıları öldürdü. Bu rakamın 2 milyon civarında olduğu bir gerçek. Ermeni kayıplarının ise 500 bin civarında olduğu araştırmalarla kanıtlandı. Burada asıl önemli konu, Ermenilerin ihanetidir. Osmanlı da kendisini savundu. Özellikle ABD’de yaşayan Ermeniler, soykırım yalanı ile büyük getirim sağlıyor. ABD yönetimi de büyük paralar döndüğü için Ermenileri karşısına almak istemiyor. Ermeniler ısrarla kendi arşivlerini açmıyor. Çünkü yıllardır soykırım yalanı ile dönen getirimi kaybetmek istemiyorlar. Arşivler açıldığı anda gerçek ortaya çıkacak.” 

26 Şubat 1992 Dağlık Karabağ soykırımı unutuldu mu?
 

Dağlık Karabağ Azerbaycan sınırları içindeki bir Türk yurdudur. Tarihte hiçbir zaman Ermeni yurdu olmamıştır. Tarih boyunca her zaman olduğu gibi başkalarının hazırladığı zeminde Ermenilerce ele geçirilmek istenen bir bölgedir. Önce Temmuz 1990’da Sovyet lideri Gorbaçov silahlı gurupların kurulmasını önleyen bir yasa çıkartmış, Azerbaycan Türklerinin av silahları dahil bütün silahlarına el konulmuştu. Fakat bu yasa Ermenilere uygulanmamıştı. Eylül aylarından itibaren Türk köylerine Ermeni saldırıları başlamış, Türkler de köylerini boşaltarak Azerbaycan’ın doğu bölgelerine çekilmeye başlamışlardı. Baskılar sonucu ilk olarak 186.000 Türk Ermenistan içlerinden ayrılmıştı. Sınıra en yakın bölge 10.000 nüfuslu Hocalı kasabası idi. Baskınlar devam ederken, 26 Şubat 1992 gecesi yapılan top ve roket saldırılarıyla Hocalı ve çevresi kan gölüne dönmüş; o gece 106 kadın, 63 çocuk ve 70 yaşlı erkeğin başları kesilmiş, toplam 664 kişi öldürülmüştü. Çocuk, kadın ve yaşlı ayırımı bile yapılmayan bu katliamda birkaç gün içinde öldürülenlerin sayısı 1.300’e ulaşmıştı. Binlerce yaralı… Yakılan, yıkılan evler…

Tam 1.200.000 Azerbaycan Türk’ü sürgün edilmiş, halen Azerbaycan’ın doğu bölgelerinde çadırlarda yurtlarına dönmek için bekliyorlar. Sekiz tane Azerbaycan şehri boşaltılmış, Karabağ’da hemen hiç Türk kalmamış, Azerbaycan yönetimi yalnız bırakılmış, Ankara yönetimi Ermenilerin gözüne girmeye çalışmakla meşgul, taviz üzerine taviz veriyor, 1992’yi unutmuş, 1915 için Ermenilerden özür dilemenin yollarını arıyor!

Hocalı katliamına şahit olan ve daha sonra Beyrut’a yerleşen Ermeni gazeteci Daud Kheyriyan’ın anlattıkları (Fort he sake of cross-Haçın hatırı için adlı kitabı, sayfa: 62):

“…Gaflan denen ve ölülerin yakılmasıyla görevli Ermeni grup, Hocalı’nın 1 kilometre batısında bir yere 2 Mart günü 100 Azeri ölüsünü getirip yığdı. Son kamyonda 10 yaşında bir kız çocuğu gördüm. Başından ve elinden yaralıydı. Yüzü morarmıştı. Soğuğa, açlığa ve yaralarına rağmen hâlâ yaşıyordu. Çok az nefes alabiliyordu. Gözlerini ölüm korkusu sarmıştı. O sırada Tigranyan isimli bir asker onu tuttuğu gibi öteki cesetlerin üstüne fırlattı. Sonra bütün cesetleri yaktılar. Bana sanki yanmakta olan bedenler arasından bir çığlık işittim gibi geldi. Yapabileceğim bir şey yoktu. Ben Şuşa’ya döndüm. Onlar Haç’ın hatırı için savaşa devam ettiler…”

BBC-1 Morning News’in haberi ise; 3 Mart 1992’de saat 07.37 yayınında durumu şöyle yansıtıyordu: “…Canlı yayın muhabirimiz 100’den fazla Azeri erkek, kadın ve bebek dahil olmak üzere çocuk cesetleri gördüğünü ve bunların başlarına yakın mesafeden ateş edilerek öldürüldüğünü rapor ediyor…”

Bu katliamlar size Doğu Anadolu’da 1915’lerde yaşananları hatırlatıyor sanırım. Bu soykırım bütün dünyanın gözleri önünde oluyordu ama Ermenilere müdahale eden kimse yoktu. Türkiye’de sivil toplum kınama mitingleri yapıyordu, fakat sözde insan hakları savunucularından ses çıkmıyordu. Hrant Dink öldürülünce (Kınıyoruz) Ermeni olduklarını hatırlayanlar ise bu insanlık dışı soykırımı hiç duymamışlardı bile! Hele, 1915 için günümüzde Ermenilerden özür dilemeye kalkışan haysiyet özürlüler inlerinden kıpırdamamışlardı bile.

Bugün dahi bu yakın tarihe ait bir haber duyamazsınız. Çünkü, bu soykırım Türklere yapıldı. Dolayısıyla zararı yoktur, yapılabilir!

Ve bu soykırım halen devam ediyor, daha geçen Perşembe günü bölgede 4 Türk öldürüldü, duyan yok!

Merak ediyoruz… Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisindeki Milletvekillerimiz Hocalı’da Ermenilerin yaptığı bu soykırımın kınanmasını ne zaman isteyecekler?

Ondan önce TBMM Hocalı’daki soykırımı ne zaman tanıyacak?

Araştırma Haber:Halil BAYRAM 

 

 
Bu Haberi Yazdır     |   Okunma : 30544   |   Tavsiye Et   |   Habere Yorum Ekle   |   Haber : Halil Bayram     

 
 BU HABER İÇİN YAPILMIŞ OLAN YORUMLAR    (Toplam Yorum : 0 ) TÜM YORUMLAR

Bu Haber İçin Henüz Yorum Yapılmamış !

 
 Genel Haber ... DİĞER BAŞLIKLAR   30.03.2010
    Mutlu Yillar        
    “2 MİLYON MÜSLÜMAN ÖLDÜRÜLDÜ”        
    BERAT KANDİLİ MESAJI        
    TC vatandaşlık kanunu onaylandı        
    Enkaza ulaşıldı, kurtulan yok        
    "Erdoğan'ı dört gözle bekliyorum"        
    YILMAZ KARAKOYUNLU'DAN ÇARPICI TESPİTLER        
    TELEFON KAYDI AÇIKLANDI        
    Hakkari'de 5 asker şehit        
    Hainler yakalandı        
    O da yol, bu da yol        
    Dilenciden Yeni Taktik        
    Bıçaklı gaspçıya linç girişimi        
    Marmaris elden gidiyor        
    baktığı ceset ağabeyinin çıktı        
    El öpmeyi sevmem, '3 kişinin elini öpün' derim        
    Tecavüze uğradığını polisten öğrendi        
  Geri Dön        Bu Kategoride Toplam 17 Adet Haber Var.
Sayfa :   [1]
 Sarikaya & Yozgat

    Yozgat Genel Konum
    Yozgat Ekonomi Yapisi
    Yozgat Tarihi Konu
    Yozgat in Gacmisi
    Acil Telefon Numaraları Listesi
 
 Son Yorumlar

  

 
 Duyurular


 

  Dönüşümlü Anket

Sitemiz Guzelmi ?

Evet Çok Güzel Olmuş  [38]
Güzel İdare Eder işte  [5]
Biraz Çalışmanız Lazım  [32]

  

Durum 
12970335 gösterildi,  75 Oy Kullanıldı
 
   Yazar-Editör

Editör Girişi
Yazar Girişi

 
 Diger Linkler

 
   Makaleler
    Yazarlarimiz
    Ziy.Defteri Yaz 
 
  Ziy.Defteri Oku
    Üye-İstatistik
    Sitene İçerik Ekle

 
  Sayac

 Gönül Bahçesi

Hz.insan ve Çile.
 Murat Altun

 Hamsi Göz

TES AÇIKLAMASI
 Halil Bayram

 Havik (Atmaca)

Oruç tutmak faydalıdır
 Orhan Gazi Atmaca

 Hacı Dursun Efendı

BERÂET GECESİ
 Dursun Atmaca

 Mercek

SARIKAYADA SEÇİM
 Bülent Akdoğan

 Duygular Dillensin Diye

istemem
 Ali Rıza Malkoç

 Yaşam

BU NE YAHU
 Bayram Atalan

 Usda

Tanisalim
 İsmail Atalan

 Sende Yaz

BİTANECİK OĞLUM… Yazan FE
 Serbest Kürsü
http://www.konurlu.com  Tüm Hakları Saklıdır ©2004-2008 webmaster@konurlu.com
Açılış Sayfanız Yapın    /    Sık Kullanılanlara Ekleyin    /    Bu Siteyi Tavsiye Edin